Hva gjør vi?

Skriv ut

Ører Infeksjoner, øresus, hørsel hos barn, hørsel hos voksne, vurdering av behov for høreapparat, tilpassing av høreapparat.

Svimmelhet Utreding av svimmelhet og behandling av krystallsyke.

Nese Tett nese, bihuleinfeksjoner, polypper i bihuler, renning fra nesen. "Varmebehandling" av nesemuslinger ved tett nese.

Munn/svelg Slimhinneproblemer og smertetilstander/infeksjoner, svelg problemer.

Strupe Utreding av heshet og stemmeproblemer.

Ansikt/Hals Utreding av kuler, smertetilstander, sår.

Snorking og søvnapné:

Pustepauser under søvn skyldes at luftveiene klapper sammen i perioder. Lidelsen er hyppig og mange sliter uten å vite om dette. Dette gir dårlig søvnkvalitet og du våkner sliten og er ofte trett i passive situasjoner om dagen, men du kan og være uten symptomer. Pustepauser er en risikofaktor for høyt blodtrykk og hjerteproblemer på sikt. Dr. Jan Rollheim har en doktorgrad på feltet snorking og pustepauser under søvn (søvnapne). Dette arbeidet tok bla. sikte på å finne ut hvem som kan ha nytte av snorkeinngrep, dvs. kunsten å velge ut de riktige pasientene. Vi gjør utredning av dette inklusive nattlig søvnregistrering hjemme med et apparat som du fester på brystet (polygrafi).

Allergi Utredning og behandling (hyposensibilisering)